Ważne informacje

Jakie czynności należy podjąć, w przypadku śmierci bliskiej osoby? 

1) W domu: 

1. W pierwszej kolejności należy wezwać lekarza dzwoniąc pod nr 999 lub 112 (z telefonów komórkowych). 

2. Zadaniem lekarza jest stwierdzenie czy nastąpił zgon. Można też jednocześnie powiadomić wybrany zakład pogrzebowy. Jeżeli wybrałeś nasz, ZADZWOŃ O KAŻDEJ PORZE POD NUMER 792414854 LUB 530470073. Lekarz wypisuje „kartę zgonu”, potwierdzając zgon. Dokument ten będzie podstawą do wystawienia „aktu zgonu” w Urzędzie Stanu Cywilnego. „Karta informacyjną do karty zgonu” która również wypisuje lekarz jest podstawą do przetransportowania ciała. 

3. Ciało może zostać umieszczone w chłodni. 

4. Udając się do naszego zakładu pogrzebowego, należy pamiętać o następujących dokumentach: odpis skrócony aktu zgonu, dowód osobisty osoby załatwiającej formalności. Nasz zakład pomaga we wszystkich sprawach formalno - prawnych. 

5. Następnie ustalamy szczegóły pochówku: data pogrzebu, kremacji, wybór cmentarza i miejsca pochówku, wybór trumny, ustalenie szczegółów ceremonii pogrzebowej. 

2) W szpitalu:

Wybierz firmę pogrzebową. Jeżeli wybrałeś naszą, ZADZWOŃ O KAŻDEJ PORZE POD NUMER 792414854 LUB 530470073. Zabierz ze sobą dokumenty: odpis skrócony aktu zgonu, dowód osobisty osoby załatwiającej formalności. Jeżeli nie masz gdzie pochować zmarłej soby my pomożemy Ci w wyborze i zakupie miejsca spoczynku i ustalimy szczegóły pochówku. W hospicjum postępuj tak jak w przypadku śmierci w szpitalu. Jeżeli hospicjum nie posiada chłodni ZADZWOŃ O KAŻDEJ PORZE POD NUMER 792414854 LUB 530470073. My przewieziemy zmarłą Osobę do chłodni.

O firmie

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. CYPRYS to najstarszy prywatny zakład pogrzebowy w Rzeszowie. Zajmujemy się kompleksową organizacją pogrzebów zmarłych.

Kontakt z nami

Bądz z nami na bieżąco

SearchZamknij

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.

Polish English French German Russian Ukrainian